STARŠÍ ŽÁCI PROŽÍVAJÍ DOBU BRONZOVOU

Ve středu 30.5. jsme se vydali na dlouhou cestu do Karlových Varů. Jeli jsme bojovat o medaile na Mistrovství České Republiky základních škol. Poprvé v historii se na tento turnaj probojoval náš chlapecký i dívčí tým současně. Ambice jsme měli vysoké, zejména náš chlapecký tým si pomýšlel na příčky nejvyšší.

Čtvrtek byl první hrací den turnaje. Kluci odehráli 2 zápasy ve skupině. Do takulky si zapsali 2 výhry (Sokolov, Liberec) a neprohráli ani set. Bylo to trochu nervózní. Skončili jsme první ve skupině a zajistili jsme si páteční boje o medaile.

Kluci v pátečním semifinále prohráli se Znojmem ve velice vyrovnaném a napínavém a krásném utkaní. Místní diváci se později shodli, že toto utkání mělo být to finálové. Náš soupeř byl odvážnější a přesnější v útočení a semifinálový tiebreak jsme prohráli velice těsně 19:17. Zklamání a smutek jsme ale zvládli potlačit a v utkání o bronz jsme proti Liberci jasně dominovali. Podařilo se nám tak získat LETOŠNÍ TŘETÍ BRONZOVOU REPUBLIKOVOU MEDAILI.

Holky ve čtvrtek začaly vítězstvím v prvním setu proti Chodovu. Bohužel tento velice pěkný a vyrovnaný zápas nedokázaly ukončit ve druhém setu a nakonec po velké bitvě prohrály 2:1 na sety. Ve druhém utkání s Libercem děvčata zvítězila 2:0 na sety a do pátečních bojů o medaile postoupila z druhého místa ve skupině.

Holky v pátek prohrály semifinále s Příbramí. V utkání o bronz bojovaly, ale stejně jako kluci prohrály se Znojmem ve třetí sadě. Umístily se tak na krásném 4. místě.

Tři naši hráči byli nominováni do AllStars Týmu:

🏅Kryštof Černoch - nejlepší nahrávač turnaje, nahrávač AllStars Týmu

🏅Tomáš Havlásek - nejlepší smečař turnaje, člen AllStars Týmu

🏅Honza Mičulka - Blokař AllStars Týmu

Holky taky bodovaly v individuálních oceněních!

🏅Aneta Pallová - smečařka AllStars týmu

🏅Verča Štecová - nejlepší blokařka turnaje

Karlovy Vary jsou nádherné lázeňské město a moc se nám tady líbilo. Ve chvilkách volna jsme si udělali společný výlet po kolonádě.

Mistrovství ČR základních škol byla moc pěkná a vydařená akce, kterou jsme si parádně užili.

datum: 4.6. 2018 autor: Jakub Karásek