40. SOUSTŘEDĚNÍ V ŽAMBERKU

V pondělí 8.8. 2016 náš klub odstartoval přípravu na nadcházející sezónu. Kde jinde, než v Žamberku? Letos tato tradice slavila jubilejní 40. narozeniny. Pojďme si říct, jak vše probíhalo.

Ubytování, stravování nám tradičně zajišťoval Autocamping Pod Černým lesem, o všechny tak bylo velmi dobře postaráno. K trénování jsme využívali areál antukových hřišť u místní sokolovny, malou ale útulnou tělocvičnu, travnatý povrch fotbalového hřiště, workoutové hřiště a obrovský zámecký park. V době odpočinku jsme navštěvovali místní aquapark s tobogány.

Na první turnus odjeli hráči a hráčky 4., 5., 6. a 7. tříd. Děti byly rozdělěny do 5 týmů (trenéři Oldřich Valenta, Jiří Vichta, Marcela Kvitová, Jakub Karásek a David Adam) a trénovaly 2x denně. Hned v úterý na děti čekalo "oblíbené" testování. Toto testování zahrnuje: měření tělěsné výšky, dosahu jednoruč ze země, dosahu jednoruč ve výskoku, výpočet čistého výskoku, E-test, vějíř, trojskok, hod kilogramovým balónem, počet sed-lehů za 1 minutu a měření reakční doby. V sobotu 13.8. jsme na našich hřištích uspořádali hned 2 turnaje. Nejmladší volejbalisti a volejbalistky si zahráli turnaj dvojic na malé hřiště. Mladší žáci a žačky vytvořili celkem 8 týmů a zahráli si vlastní turnaj. Sportovci se utkali ve vzájemných bojích o sladké překvapení v podobě dortů, které se rozdělily mezi všechny účastníky turnaje. Abychom jen netrénovali, zpestřili jsme si pobyt v Žamberku táborákem s opékáním buřtů a stezkou odvahy.

Ve čtvrtek 18.8. proběhlo střídání turnusů - mladší hráči po obědě odjížděli domů a starší žáci a dorostenecká družstva přijíždějí. V restauraci Babeta tak poobědvalo více než 100 Novojíčínských volejbalistů. Odpoledním tréninkem jsme začali II. turnus, kterého se zúčastnily 3 týmy: starší žáci (trenér René Bárta), dorostenci (trenér Jakub Karásek) a dorostenky (trenér David Adam). Družstva opět trénovala dle plánu 2x denně a navíc odehrála několik přípravných turnajů v okolí Žamberka.

V sobotu 20.8. vyjela všechna naše chlapecká družstva na tradiční antukový turnaj mužů v Písečné. Do Písečné zavítalo celkem 10 týmů, hrálo se ve dvou skupinách po 5 družstvech a ze skupin postupovaly 2 nejlepší týmy, které se ve finále popraly o první místo. Zbylá družstva si zahrála o umístění. V Písečné za náš klub startovala tato družstva:

Nový Jičín A - starší žáci

Nový Jičín B - starší žáci

Nový Jičín C - dorostenci

Nový Jičín Véčka - tým složený převážně z tatínků starších žáků

V celkovém pořadí se naše týmy umístily na 9., 8., 7. a 1. místě. Vítězný tým dorostenců za celý turnaj prohrál jediný set a v turnaji předváděl bojovný volejbal. Pro kluky to byl dobrý přípravný turnaj před nadcházející sezónou. Vyzdvihnout musíme také výkony našeho Véčka. Hráči se dokázali vyhecovat a odehráli výborný turnaj. Mohli jsme tak vidět volejbalové momenty, kdy například otec zablokoval syna nebo syn dal eso svému otci. Byla to opravdu parádní podívaná. Pochválit také musíme maminky, které vytvořily vynikající fanclub a celý turnaj povzbuzovaly a podporovaly nejen své ratolesti a manžely, ale všechny naše týmy.

V neděli 21.8. odjela na turnaj do písečné naše děvčata. Pro nepříznivé počasí byl turnaj přesunut do haly. Sešlo se zde celkem 6 ženských týmů a naše holky obsadily 3. a 5. místo.

Po deštivé neděli přišel velmi horký konec léta. Pilovali jsme techniku, běhali v parku, posilovali, takticky se připravovali u videa a taky odpočívali a regenerovali v řece a na koupališti. Táborák II. turnusu byl vyšperkován hrou na kytaru a zpěvem (viz. video dole).

V sobotu 27.8. jsme se s dorostenci přihlásili do turnaje mužů v Rybníce. Přijely pouze 4 týmy a v úmorných vedrech a vlivem únavy naše týmy nepředvedly moc dobré výkony. Skončili jsme na 3. a 4. místě. Nicméně jsme sehráli další přípravné utkání proti zkušeným ligovým hráčům. Byl přínosný přípravný turnaj.

Mezitím co dorostenci bojovali v Rybníce, dorostenky a starší žáci sehráli turnaj na domácích hřištích o dorty.

V neděli 28.8. jsme ráno absolvovali poslední Žamberecký trénik, naobědvali se a kolem 13h jsme se vydali na cestu domů. Soustředění hodnotíme pozitivně, v tréninku jsme udělali spousty práce, zapracovali jsme na týmovém myšlení a až na pár drobných zranění se všichni hráči a hráčky vrátili ve zdraví domů. Velký dík patří veškérému personálu autocampu a restaurace Babety za to, jak se o nás starali. Také musíme poděkovat rodičům za pomoc s dopravou dětí, trenérů a materiálu na turnaje, jejich podporu a velké nadšení. Dík patří také trenérům, kteří se o hráče celé soustředění starali a předávali jim své zkušenosti. No a nesmím zapomenout na našeho pana Valentu, který vše zvládl zorganizovat a řídít. Patří mu obrovský dík, protože úspěšný 40. ročník soustředění v Žamberku je obdivuhodný počin.