41. SOUSTŘEDĚNÍ V ŽAMBERKU


V pondělí 7.8. 2016 naše družstva odstartovala přípravu na nadcházející sezónu. Muži a dorostenci začali trénovat doma v Novém Jičíně a žákovské týmy odcestovaly na 41. Soustředění v Žamberku.

Ubytování, stravování nám tradičně zajišťoval Autocamping Pod Černým lesem, o všechny tak bylo velmi dobře postaráno. K trénování jsme využívali areál antukových hřišť u místní sokolovny, malou ale útulnou tělocvičnu, travnatý povrch fotbalového hřiště, workoutové hřiště a obrovský zámecký park. V době odpočinku jsme navštěvovali místní aquapark s tobogány.

Na první turnus odjeli hráči a hráčky 4., 5., 6. a 7. tříd. Děti byly rozdělěny do 5 týmů (trenéři Oldřich Valenta, Martin Šanda, Marcela Kvitová, Monika Pecníková, Jiří Vichta a Škumátová Zdeňka) a trénovaly 2x denně. Hned v úterý na děti čekalo "oblíbené" testování. Toto testování zahrnuje: měření tělěsné výšky, dosahu jednoruč ze země, dosahu jednoruč ve výskoku, výpočet čistého výskoku, E-test, vějíř, trojskok, hod kilogramovým balónem, počet sed-lehů za 1 minutu a měření reakční doby. Abychom jen netrénovali, zpestřili jsme si pobyt v Žamberku táborákem s opékáním buřtů a stezkou odvahy.

Ve čtvrtek 17.8. proběhlo střídání turnusů - mladší hráči po obědě odjíždějí domů a starší žáci a dorostenecká družstva přijíždějí. V restauraci Babeta tak poobědvalo téměř 100 Novojíčínských volejbalistů. Odpoledním tréninkem jsme začali II. turnus, kterého se zúčastnily 3 týmy: starší žáci (trenér Oldřich Valenta), dorostenci a muži (trenér Jakub Karásek) a dorostenky (trenérka Marcela Kvitová). Družstva opět trénovala dle plánu 2x denně a navíc odehrála několik přípravných turnajů v okolí Žamberka.

V sobotu 19.8. vyjela všechna naše chlapecká družstva na tradiční antukový turnaj mužů v Písečné. Do Písečné zavítalo celkem 11 týmů, družstva byla rozdělena do 2 skupin. Nejlepší týmy ve skupinách se mezi sebou popraly o první místo, druzí ze skupin o třetí a tak dále. V Písečné za náš klub startovala tato družstva:

Nový Jičín A - Kadeti

Nový Jičín B - Kadeti

Nový Jičín C - Junioři a muži

Nový Jičín D - Starší žáci

Nový Jičín Rodiče

V celkovém pořadí se naše týmy umístily na 9., 8., 7., 6. a 2. místě. 2. místo v turnaji obsadil Nový Jičín C, který ve finálové bitvě podlehl klukům z České Třebové. Loňské vítězství se nám tedy nepodařilo obhájit.

Vyzdvihnout musíme také výkony rodičovského týmu. Taťkové se dokázali vyhecovat a odehráli výborný turnaj. Během turnajového dne se jim podařilo vyhrát celkem 3 utkání (porazili tým našich kadetů, kadety z České Třebové a také náš žákovský tým). Právě poslední zápas s žáky byl napínavý a vyrovnaný, proto musel rozhodnout až tiebreak. Koncovku zkrácené hry lépe zvládli tatínci a po velkém a vyrovnaném boji skvěle hrající žáky porazili (body v tiebreaku 19:17). Velký dík patří také maminkám, které celý den neúnavně povzbuzovaly a naše kluky podporovaly. Děkujeme!

V neděli na turnaj do Písečné odcestovala také naše děvčata. Letos se jim moc výsledkově nedařilo, a tak holky v turnaji obsadily 8. příčku. Písečná byl letos opět parádní turnaj, který jsme si moc užili. Děkujeme pořadatelům za tuto vydařenou akci!

V následujících dnech jsme pilovali techniku, běhali v parku, posilovali, takticky se připravovali u videa a taky odpočívali a regenerovali v řece a na koupališti. Táborák II. turnusu byl vyšperkován hrou na kytaru a zpěvem všestranného sportovce a umělce Gabriela Ptáka.

V sobotu 26.8. jsme si v Žamberku uspořádali vlastní turnaj. Starší žáci a dorostenky se rozdělili do dvojic a hráli mezi sebou na malé hřiště. Dorostenci a muži se rozdělili do třech týmů, které si to mezi sebou rozdaly na 3 vítězné sety. Ve hře nám na liberu pomohly naše krásné a šikovné volejbalistky Kača Chalupová a Eliška Jurasová. Každý tým si připsal jednu výhru, a tak o celkovém pořadí musely rozhodnout body. Po napínavých bojích a vyrovnaných koncovkách turnaj dopadl takto:

1. místo (4b) - Jersey Dragons (Dan Rýc, Pavel Holiš, Michal Bílek, Tom Kuběna, Tonda Komár, Domin Jurča a Eliška Jurasová)

2. místo (3b) - Kobry (Kuba Rovenský, Vojta Kučerka, Martin Šanda, Ondra Kučerka, Adam Molnár, Gába Pták a Jirka Vohanka

3. místo (2b) - Černé Peklo (Sam Galčan, Mates Kuchařík, Vojta Mička, Pepa Štec, Domin Mikoška, Jakub Karásek a Kačka Chalupová)

V neděli 27.8. jsme ráno absolvovali poslední Žamberecký trénik, naobědvali se a kolem 13h jsme se vydali na cestu domů. Soustředění hodnotíme pozitivně. Velký dík patří veškérému personálu autocampu a restaurace Babety za to, jak se o nás starali. Také musíme poděkovat rodičům za pomoc s dopravou dětí, trenérů a materiálu na turnaje, jejich podporu a velké nadšení. Dík patří také trenérům, kteří se o hráče celé soustředění starali a předávali jim své zkušenosti. No a nesmím zapomenout na našeho pana Valentu, který vše zvládl zorganizovat a řídít.

VŠEM JEŠTĚ JEDNOU MOC DĚKUJEME


Společné foto I. turnusSpolečné foto II. turnusPřípravkaMladší žáciMladší žačkyStarší žačkyStarší žáci AStarší žáci BKadetkyKadetiKadeti"Velice oblíbené" Žamberecké schodySpolečné foto našich týmů na turnaji v PísečnéFyzická příprava - posilovna v areálu sokolovny


Regenerace po těžkém tréninku v řece


Posezení u táborákuTurnaj dorostenců a mužů


Makáme v posilovně!!!


Odjíždíme...


datum: 29.8. 2017 autor: Jakub KarásekCopyright © 2016 Volejbalový oddíl TJ Nový Jičín | Designed by Kyuubi | Admin

PŘIDEJ SE K NÁM!

Baví tě míčové hry?

Jsi týmový/á hráč/ka?

Tak neváhej a přijď to zkusit!

VOLEJBAL je krásný sport,

který ti může mnoho nabídnout.

Více informací ZDE.

FACEBOOK

PARTNEŘI

MÉDIA